Orędzie Noworoczne 2023  Przeoratu Orderu św.Stanisława w Niemczech

 

Drogie Damy i Kawalerowie, Orderu św. Stanisława.

Rok 2022, który dobiega końca, wiele wymagał od nas wszystkich. O ile lata 2020 i 2021 upłynęły pod znakiem pandemii koronawirusa, o tyle w tym roku jest to wojna na Ukrainie, związana z nią fala uchodźców i kryzys energetyczny oraz wysoka inflacja.

Wyzwania społeczne, przed którymi stoimy również w naszym Orderze, nie zmniejszyły się. Ale szczególnie teraz, w okresie Adwentu, ważne jest, aby podjąć orędzie bożonarodzeniowe, to znaczy być dla innych, zachęcać i szerzyć zaufanie, a także spędzać niezapomniane dni i chwile.

Wojna na Ukrainie, kryzys energetyczny i inflacja to tematy, które dotyczą nas wszystkich. Orderowi coraz trudniej jest również organizować wszelkiego rodzaju imprezy.

Cieszy fakt, że liczba naszych członków powoli wraca do normy po koronawirusie. Ważne jest, aby stowarzyszenie było otwarte na nowych członków! Tylko razem możemy wykorzystać tę szansę i wesprzeć wizję naszej organizacji. Taki przekaz obejmuje również spojrzenie w przyszłość.

W przyszłym roku chcemy wspólnie wiele zmienić. Harmonogram wdrażania naszych planów będzie podany w odpowiednim czasie.

Celem strategicznym jest osiągnięcie większej profesji. Dlatego chcielibyśmy zwiększyć i rozszerzyć naszą działalność w obszarach public relations i zarządzania wydarzeniami Prioratu.

Z wielkim szacunkiem dziękujemy wszystkim członkom jak i wolnotariuszom za dobrowolne zaangażowanie oraz za chęć kształtowania i niesienia pomocy.

Boże Narodzenie to zawsze czas wyjątkowy, pełen wiary i nadziei. Życzymy Państwu, aby tegoroczne Święta były spędzone w zdrowiu, spokoju i radości, w atmosferze przepełnionej rodzinnym ciepłem i miłością jak również szczęśliwego Nowego Roku 2023! Niech będzie to czas obfity w pomyślność, uśmiech i pogodę ducha.

Chev. Thaddäus Freiherr von Lison Wielki Przeor Niemiec Orderu św. Stanisława.

       


Image Gallery

Galerie Media

Wir bieten unseren Lesern nicht nur interessante Textbeiträge, sondern binden auch immer mehr multimediale Inhalte ein. Das trifft neben Videos vor allem auf Bilder zu. Gewinnen Sie einen Eindruck von Ordens Aktivitäten und Treiben.

LINKS

Vielen Dank, dass Sie unsere Seite besuchen. Besuchen Sie auch die Internetseiten von unseren befreundenen Partners