INwestytura  2021

Wspaniała inwestytura w Côte d'Azur" 2021

 


 

Wielki Przeorat Zakonu św. Stanisława w Niemczech wraz z Przeoratem Lazurowego Wybrzeża zorganizował uroczystą inwestyturę obu przeoratów w Monaco w 2021 roku.

W tym miejscu z dumą  możemy oficjalnie ogłosić, że w dniu 4 grudnia 2021 we Francji odbyła się wspólna inwestytura dwóch Przeoratów Orderu św. Stanisława; Wielkiego Przeoratu w Niemczech i Przeoratu Lazurowego Wybrzeża, która odbyła się w kościele  Eglise du Sacré-Coeur, 13 Boulevard du Général Leclerc, 06310 Beaulieu-sur-Mer, Francja. Przyjmowanie nowych członków to punkt kulminacyjny każdego roku w działalności Orderu. W tym roku 11 nowych członków, czyli cztery Damy, a siedmiu kawalerów wyraziło chęć wstąpienia do naszego Orderu co jest niezwykle satysfakcjonującym znakiem dla Orderu.

 

 

W tym roku prowadzącymi inwestyturę byli: Zastępca Wielkiego Przeora Niemiec Kawaler Wolfgang Gusel, G.C.C.St.S. i Dama Marina, baronowa von Lison, C.St.S., Sekretarz Przeoratu. Marszałek Orderu św. Stanisława, jednocześnie Wielki Przeor Orderu św. Stanisława w Niemczech, Chev. Thaddäus Freiherr von Lison G.C.C.St.S. osobiście zajął się przygotowaniem kandydatów wstępujących do Orderu. Kandydaci z wielkim honorem przyjęli wyróżnienie i bardzo emocjonalnie podeszli do tego zaufania, zapewniając że uczynią wszystko, by z nałożonych na nich obowiązków wywiązać się jak najlepiej, a w swojej działalności będą kierować się uczciwością, rzetelnością i odpowiedzialnością.

 


Uroczystą ceremonię pasowania na rycerza przeprowadził Wielki Marszałek Orderu św. Stanisława, sprawujący jednocześnie funkcję Wielkiego Przeora Orderu św. Stanisła wa w Niemczech, który mianował kandydatów przykładając im do obu ramion płaską strone miecza a Damom, przygładając dłoń na głowę kandydatki. Na Zdjęciu nowo przyjęta Dama Ludmilla Bahe C.St.S. z hrabią Jerzym Rachtanem G.C.St.S.

 

 


Kawalerowie mają obowiązek stosowania się do honorowego kodeksu zachowań, którego przestrzegania oczekuje się od każdego z przyjmowanych do ich grona. Takie pojęcia jak prawość, honor, odwaga i uczciwość na trwale związały są z obrazem rycerza. W ten sposób utrwala się elitarny charakter stanu rycerskiego. Na zdjęciu Chev. Tom Zein w czasie pasowania na rycerza.

 

 

Zacni goście Damy i kawalerowie z przeoratów w Polsce zaszczycili swoją obecnością naszą inwestyturę, biorąc czynny udział w niej. Dziękujemy szczególnie hrabiemu Jerzemu Radwanowi za pomoc w przeprowadzeniu naszej inwestytury. Od lewej: Wielki Przeor w Niemczech Chev. Tadeusz Baron v. Lison G.C.C.St.S. obok Dama Ilona Kanzlerz C.St.S., Dama Lidia Maslanka C.St.S. obok Chev. hr. Jerzy Rachtan G.C.St.S., następnie zastępca Wiekiego Przeora w Niemczech Daniel baron v. Lison G.C.St.S. z małżonką Damą Mariną, baronową v. Lison C.St.S.

 

 

Inwestyturę tę uhonorowało wielu gości z zagranicy - z Polski, Monako, Francji, Szwajcarii, Rosji, Austrii, Włoch, Hiszpanii i Belgii. Z wdzięcznością spoglądamy wstecz na tę udaną inwestyturę Zakonu Rycerskiego w tym roku na Lazurowym Wybrzeżu. Po raz kolejny mogliśmy doświadczyć ludzkiej więzi wspólnoty orderowej  i  z pełnym zaufaniem czekamy na następne lata.

 

 

Popołudniowa impreza w eleganckiej atmosferze zapewniła nam kilka szczęśliwych godzin z liczną grupą przyjaciół. Tam w popołudnie inwestytury członkowie zakonu spotkali się w eleganckiej restauracji w pięknym miejscu nad Morzem Śródziemnym, w Mayssa, w Villefranche, na świątecznym posiłku. Pogoda tego dnia również zapewniła nam świetną atmosferę.


Witając i pozdrawiając gości, Wielki Przeor Thaddäus Freiherr von Lison G.C.C.St.S. w ciepłych  słowach serdecznie przywitał liczną rodzinę wspólnoty orderowej i licznych gości. Dla wielu było to przyjazne spotkanie w radosnym, zrelaksowanym świątecznym nastroju.  Dzięki doświadczeniom i wspomnieniom, umocniana jest wiara naszej wspólnoście.

Imponujące dni w świątecznym klimacie baśniowego świata pozostaną wszystkim w pamięci, ponieważ mieszanka duchowości, świątecznej atmosfery i doświadczenia determinuje sukces każdej inwestytury.

Image Gallery

Galerie Media

Wir bieten unseren Lesern nicht nur interessante Textbeiträge, sondern binden auch immer mehr multimediale Inhalte ein. Das trifft neben Videos vor allem auf Bilder zu. Gewinnen Sie einen Eindruck von Ordens Aktivitäten und Treiben.

LINKS

Vielen Dank, dass Sie unsere Seite besuchen. Besuchen Sie auch die Internetseiten von unseren befreundenen Partners